LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Helmimi në Krujë/ Në 24 orë 130 persona përfundojnë në spital, dezinfektohet depozita kryesore e ujit të pijshëm

28 Tetor 2021, 07:19, Aktualitet CNA
Helmimi në Krujë/ Në 24 orë 130 persona

Situata në Krujë vijon të mbetet problematike si pasojë e helmimit të qytetarëve nga uji i pijshëm.

Gjatë pasdites së djeshme është vënë re një shtim i rasteve, ndërsa gjatë natës situata ka qenë më e qetë.

Nga dje deri sot, bëhet me dije se 130 persona kanë marrë ndihmën mjekësore në spital dhe janë larguar.

Mësohet se është dezinfektuar depozita kryesore e ujit të pijshëm, ndërsa ujësjellësi ka ndërprerë furnizimin me ujë që të hënën.

Gjithashtu pritet leja nga ISHP për të lejuar furnizimin me ujë të pijshëm./ CNA.al

Lajmet e fundit nga