LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Valentina Leskaj flet hapur për dështimet e Ramës/ “Partia Socialiste duhet të ndryshojë”

28 Tetor 2021, 16:21, Aktualitet CNA
Valentina Leskaj flet hapur për dështimet e Ramës/ “Partia

Ish deputetja e Partisë Socialise Valentina Leskaj gjatë promovimit të librit të saj të ri ka mbajtur qëndrim të hapur në lidhje me rezervat që ka lidhur me mënyrën sesi kryeministri Edi Rama po drejton vendin.

Ajo është shprehur se në PS duhet që të nisë nga një pastrimi i brendshëm në PS.

?Do dëshiroja, do të shpresoja dhe do nxisja ndryshimin e vetvetes edhe të Partisë Socialiste?.

Më tej Leskaj shprehet se të rinjtë zgjedhin largimin pasi nuk janë dakord me modelin shoqëror.

?Ikin për një vend pune, ikin për një pagë më të mirë. Por ka shumë të rinj që refuzojnë modelin e shoqërisë që ne kemi ngritur?./CNA.al

Lajmet e fundit nga