LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Drejtësia qorre njohu vërtetësinë e CNA.al”/ Gazetari: Sandër Lleshaj iku me vulë turpi

28 Tetor 2021, 20:13, Aktualitet CNA
“Drejtësia qorre njohu vërtetësinë e CNA.al”/

Pas një viti e gjysmë ka përfunduar përballja gjyqësore mes City Neës Albania dhe ish-Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, ku ky i fundit u shpall fajtor.

Lidhur me këtë vendim ka reaguar gazetari Bledian Koka, i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se drejtësia qorre njohu më në fund vërtetësinë e denoncimeve të CNA.al, ndërsa shtoi se pas shkarkimit si ministër, Sandër Lleshaj mori edhe një vulë turpi me vete.

?Kur bie nga fiku ka drejtesi!

Gjykata e dha sot te drejte CNA.al ne denoncimin e faktit qe ne kohen kur ne Shqiperi shteti nuk kishte maska per ti dhene mjekeve, disbursontr 60 mije euro per nje BMË qe te shetiste prapanica e Llesh Kimikut. Pas nje beteje ligjore, ish-kapteri i Rames i shkarkuar mori edhe nje vule turpi ne ikjen e tij pa lavdi nga nga zyrat e shtetit. Ajo qe pasi bleu me parate shqiptareve gazlotsjelles serb per te helmuar demokratet, po i njejti ne katileri totale kerkoi edhe 60 mije euro per nje BMË ne mesin e pandemise. Drejtesia qorre e pa me ne fund shkeljen dhe njohu vertetesine e denoncimit te CNA.al, ndersa maqina e turpit eshte akoma ndersa shtetit serish te ndenjurat e nje sherbetori te Edi Rames ne krye te Rendit…

p.s…rrofte e verteta!?, shkruan Koka./CNA.al

Lajmet e fundit nga