LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shqipëria lëkundet sërish nga tërmeti/ Ja ku ishte epiqendra

29 Tetor 2021, 06:15, Aktualitet CNA
Shqipëria lëkundet sërish nga tërmeti/ Ja ku ishte epiqendra

Shqipëria është lëkundur sërish nga tërmeti mëngjesin e sotëm.

Rreth orës 08.04 minuta një tërmet me magnitudë 3.3 ballë, me epiqendër në Elbasan ka shkaktuar lëkundje që janë ndjerë deri në Tiranë.

Disa minuta më vonë sërish ka pasur lëkundje me epiqendër në Tiranë, me magnitudë 4.5 ballë.

Aktualisht nuk raportohet për ndonjë dëm, po paniku tek qytetarët është prezent. Edhe një ditë më pare janë shënuar lëkundje tërmeti në Durrës dhe Korçë,

Lajmet e fundit nga