LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Toka nuk gjen qetësi/ Shënohet një tjetër lëkundje tërmeti, ja sa ballë ishte

29 Tetor 2021, 10:47, Aktualitet CNA
Toka nuk gjen qetësi/ Shënohet një tjetër lëkundje

Një tjetër tërmet ka goditur pak më parë zonën e Dibrës. Nga të dhënat paraprake mësohet se bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter.

Thellësia e tërmetit ishte e ulët, ç?ka bëri që të ndjehej i fortë në sipërfaqe.

Kujtojme ketu se Bulqiza ishte epiqendër e disa lëkundjeve sizmike në 24 orët e fundit.

?Bulqiza u godit nga tërmeti dhe u ?pushtua? nga mjegulla?/ Banorët në panik: Nuk është lojë

Lajmet e fundit nga