LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mori 150 euro për provimin/ SPAK kërkon dënim me burg për pedagogun e Mjekësisë

29 Tetor 2021, 08:24, Aktualitet CNA
Mori 150 euro për provimin/ SPAK kërkon dënim me burg për

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsioni, ka dhënë pretencën për pedagogun e Mjekësisë të lëndës së urgjencës kirurgjikale, Besnik Faskaj, i cili akuzohet për korrupsion.

Mësohet se SPAK ka kërkuar deklarimin fajtor të Faskaj, për kryerjen e veprës penale ?Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike?, parashikuar nga neni 259/1 i Kodit Penal (sipas parashikimeve të kësaj dispozite që është aktualisht në fuqi) dhe dënimin e tij me 2 vjet burgim.

Gjithashtu, SPAK ka kërkuar edhe heqjen e të drejtës për të ushtruar funksione publike për një periudhë 5 vjet për pedagogun Faskaj.

Kujtojmë këtu se rasti në fjalë është denoncuar nga emisioni ?Stop?, në janar të vitit 2020.

Besnik Faskaj akuzohet se i ka marrë një studenteje 150 euro për t?ia bërë notën e provimit nga 4 në 8./CNA.al

Mori 150 euro për provimin, pezullohet pedagogu Faskaj, SPAK nis hetimin!

?Aman o ti, si e kanë bërë të tjerët?/ Si ndryshon nota tek Mjekësia për 150 Euro

Lajmet e fundit nga