LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioni Hetimor për 25 Prillin/ PS-PD bëhen bashkë në një pikë

29 Tetor 2021, 09:49, Aktualitet CNA
Komisioni Hetimor për 25 Prillin/ PS-PD bëhen bashkë në

Nënkryetari i Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit Tonin Gogu, ka propozuar emrin për sekretarin e ri.

Emri i propozuar ishte ai i deputetit socialist, Klevis Xhoxhi. Ky emër u pranua edhe nga ana e demokratëve.

Shumica ka votuar pro tij asnjë kundër, asnjë abstenim.

?Zoti Klevis Xhoxhi zgjidhet anëtar i Komisionit. Urime zoti Xhoxhi?, u shpreh Alibeaj

Deputetja socialiste Blerina Gjylameti kërkoi që mbledhjet e këtij komisioni të zhvillohen në orën 17:00, duke qenë se më herët mbahen edhe komisionet e tjera parlamentare dhe mos ketë përplasje.

?Duke qenë se jemi në një periudhë ku do të diskutohet buxheti në Kuvend, duhet të kemi parasysh që mbledhjet e komisioneve, ku shqyrtohen projektbuxhetet përfundojnë në orën 15:00, unë propozoj që të mblidhemi në orën 17:00?.

Edhe ky mendim u aprovua nga shumica./CNA.al

Lajmet e fundit nga