LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata e kriminalitetit/ Nano mbledh shefat e komisariateve, zbardhen porositë

30 Tetor 2021, 17:08, Aktualitet CNA
Situata e kriminalitetit/ Nano mbledh shefat e komisariateve, zbardhen

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka zhvilluar një takim me Drejtorin e Policisë Tiranë dhe 6 shefat e komisariateve të kryeqytetit.

Mësohet se në këtë takim, Nano ka dhënë porositë për luftën kundër krimit, drogës, armëve pa leje, madje edhe zbulimi i fermave bitcoin e zhvillimin e lojërave të paligjshme të fatit dhe ka kërkura nga ata që të japin rezultate konktrete në këto fusha.

Ky është takimi i parë që Nano po bën me drejtuesit e rinj të Policisë së Tiranës pas ndryshimeve të bëra./CNA.al

Lajmet e fundit nga