LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bashkia e Tiranës njofton qytetarët/ Ja pikat ku do të shiten abonetë e përgjithshme dhe të linjës

30 Tetor 2021, 07:51, Aktualitet CNA
Bashkia e Tiranës njofton qytetarët/ Ja pikat ku do të shiten

Bashkia e Tiranës njofton se të gjithë qytetarët të cilët kërkojnë që të pajisen me abone të përgjithshme, mund t?i tërheqin ato te kioskat pranë stacioneve të autobusit.

?Informojmë qytetarët se, mbështetur në kuadrin ligjor në fushën e transportit për shërndarjen dhe pajisjen e udhëtarëve të transportit publik qytetës me bileta të pajtimit mujor (abone), sipas Udhëzimit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë nr. 3743, datë 10.7.2017 ?Mbi modelet dhe standardet e biletave të transportit rrugor të udhëtarëve, të ndryshuar), pajisja me bileta të pajtimit mujor (abone) të përgjithshme dhe linje bëhet e shoqëruar me foto dhe plotësohet me emrin dhe mbiemrin e mbajtësit. Pikat e shitjes se aboneve te përgjithshme ndodhen te kioskat pranë stacioneve të autobusit?, thuhet në njoftimin e Bashkisë së Tiranës.

Për t?u ardhur në ndihmë studentëve, Bashkia bën me dije se pajisja me Kartelën e Pajtimit Mujor (Abone Studenti) bëhet në pikat e hapura posaçërisht, sikurse janë: kioska tek ?Ushtari Panjohur?, rruga ?Ludovik Shllaku?; kioska tek 9 ? katëshet, rruga ?Barrikadave?; kioska tek ish ? 7 Xhuxhat, rruga ?Elbasanit?, si dhe kioska pranë Inxhinierisë së Ndërtimit, rruga ?Muhamed Gjollesha?.

Gjatë paraqitjes në këto pika, studentët duhet të kenë me vete Kartën e Studentit, si edhe foton./ CNA.al

Lajmet e fundit nga