LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

30 Tetor 2021, 06:09, Aktualitet CNA
Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën

Sipas MeteoAlb, vlerat e larta  barike do të sjellin mbizotërim të kthjellimeve gjatë gjithë ditës në zonat bregdetare. Ndërsa zona e ulët dhe zona malore do të kenë herë pas here kalime të pakta vranësirash, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat e thella ne Verilidje të vendit tonë.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehte në mëngjes, POR do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Juglindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim te ulët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga