LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Më pak ditë, më shumë gjumë/ Nesër ndryshon ora

30 Tetor 2021, 10:16, Aktualitet CNA
Më pak ditë, më shumë gjumë/ Nesër ndryshon ora

Nga nesër do të ndryshojë ora.  Ndërrimi i akrepave të orës me një orë pas do të ndodh natën mes të shtunës 30 dhe të dielës 31 tetor, kur akrepat do të zhvendosen nga ora 3:00 në 2:00.

Kalimi nga koha verore në atë dimërore, shënon ardhjen e periudhës së dimrit dhe si çdo vit do të sjellë avantazhe dhe disavantazhe.

Me orën dimërore do të humbasim një orë dritë dhe do të kemi mundësi të flemë një orë më shumë gjumë.

Ora dimërore do na shoqërojë deri në natën mes të shtunës 26 dhe të dielës 27 mars 2022, kur akrepat do të kthehen në orën verore./ CNA.al

Lajmet e fundit nga