LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emrat-Tre prokurorë kandidojnë për në SPAK/ KLP do të përzgjedhë dy prej tyre

31 Tetor 2021, 08:20, Aktualitet CNA
Emrat-Tre prokurorë kandidojnë për në SPAK/ KLP do të

Struktura e Posaçme Antikorrupsion, pritet të përforcohet edhe me prokurorë të tjerë.

Këshilli i Lartë Prokurorial ka hapur garën e cila tashmë është mbyllur.

Janë katër prokurorë që kanë aplikuar në KLP, për t?u bërë pjesë e SPAK.

Ata janë prokurorët Alfred Shehu, Elvin Gokaj, Sonila Muhametaj (Domi), të cilët e kanë kaluar procesin e Vettingut.

KLP tashmë do të procedojë me vlerësimin e kandidatëve.

Komisioni që do të realizojë këtë procedurë përbëhet nga Alfred Balla, Bujar Sheshi, Eloida Goxhi, Esmeralda Keshi dhe Tartar Bazaj.

Nga treshja e prokurorëve që kanë aplikuar pritet të zgjidhen dy prej tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga