LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama “sulmoi” Vuçiçin/ Media serbe i përvishen kryeministrit

27 Shtator 2021, 10:38, Aktualitet CNA
Rama “sulmoi” Vuçiçin/ Media serbe i përvishen

Mediat vendase në Serbi, kanë bërë një panoramë të detajuar të asaj se çfarë u përfol dhe u deklarua në konferencën e përbashkët të kryeministrit Kurti dhe homologut të tij, Rama. ?B92? shkruan se Rama sulmoi Serbinë nga kryeqyteti i Kosovës, duke thënë se serbët u mundën në fushën e betejës.

?Kryeministri shqiptar Edi Rama sulmoi Serbinë pas një takimi me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti në Prishtinë. Ai akuzoi Serbinë se ?po bën manovra teatrale në veri të Kosovës,? shkruan media serbe.

Më tej thuhet se veprimet e serbëve në veri, Rama i quajti manovra teatrale. ?Rama tha se Kosova ka plotësisht të drejtë për reciprocitetin e targave me Serbinë, por gjithashtu se dialogu është zgjidhja e vetme për këtë çështje?, shkruhet në përmbyllje të artikullit.

Lajmet e fundit nga