LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pas takimit me homologun/ Rama shihet me kryetarin e opozitës

27 Shtator 2021, 10:29, Aktualitet CNA

Pas përfundimit të takimit me kryeministrin e Kosovës, kryeministri Rama u takua me kryetarin e Lidhjes  Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Takimin e ka konfirmuar vetë kryeministri, nëpërmjet një videoje të publikuar në rrjete sociale, ku shihet teksa takohet me kryetarin e opozitës.

Të dy më pas drejtohen drejt selisë blu në Prishtinë, për të vijuar diskutimet e mëtejshme mes palëve. Pak më herët kryeministri Rama zhvilloi një konferencë të përbashkët me homologun Kosovar, Kurti, ku të dy folën para gazetarëve për tema të ndryshme, duke nisur që nga bashkëpunimi dypalësh dhe marrëveshjet mes dy vendeve, e deri tek konflikti me Serbinë dhe çështja e njohjes së Kosovës./CNA.al

Lajmet e fundit nga