LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrumbohet nga flakët banesa në Belsh/ Dyshimet e para

26 Shtator 2021, 20:08, Aktualitet CNA
Shkrumbohet nga flakët banesa në Belsh/ Dyshimet e para

Një shtëpi është shkrumbuar nga flakët mbrëmjen e sotme në fshatin Kajan të Belshit.

Sipas njoftimit të policisë, banesa është në pronësi të 42-vjeçarit me iniciale L.H.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë nga pakujdesia.

Nuk raportohet për të lënduar por vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:
Cërrik/ Informacion paraprak
Rreth orës 20:50, në banesën e shtetasit L.H., 42 vjeç, banues në fshatin Kajan, Belsh, ka rënë zjarr dhe për pasojë janë djegur orenditë e shtëpisë.
Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri ka rënë nga pakujdesia.
Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Lajmet e fundit nga