LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita e fundit si kancelare/ Berisha mirënjohje Merkel: Mike e çmuar e Shqipërisë!

26 Shtator 2021, 15:19, Aktualitet CNA
Dita e fundit si kancelare/ Berisha mirënjohje Merkel: Mike e çmuar

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar për zgjedhjet në Gjermani, teksa vë në dukje se sot është dita e fundit e Angela Merkel si kancelare.

Berisha thekson se Merkel ishte një mike e çmuar e Shqipërisë dhe e rajonit.

?Sot dita e fundit e Kancelares Angjela Merkel ne detyre! Ajo do mbetet ne histori se kancelarja qe shnderroi Gjermanine ne lider politik te Europes, e beri ate vendin me te vleresuar te planetit. Ne timonin e kancelarise gjermane Angjela Merkel me aftesite e saj arriti te perdore fuqine ekonimike dhe politike te vendit te saj per te nxjerre BE nga njera prej krizave me te thella financiare. Ajo ishte nje mike e çmuar e Shqiperise dhe rajonit. Mirenjohje per te gjithe kontributin e saj. sb.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga