LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transformimi i Piramidës/ Veliaj inspekton punimet me arkitektin e njohur, Vinny Mass

25 Shtator 2021, 10:11, Aktualitet CNA
Transformimi i Piramidës/ Veliaj inspekton punimet me arkitektin e njohur,

Kryebashkiaku Erion Veliaj së bashku me një nga arkitektët e njohur, Vinny Mass, kanë inspektuar punimet për transformimin e Piramidës.

Veliaj tha se nga 5 katet e Piramidë, dy kate do të jenë për Qendrën TUMO dhe tre kate do të jenë të hapura për publikun, për aktivitete të ndryshme.

Kryebashkiaku u shpreh se Piramida do të jetë në funksion të njerëzve, ku do ketë mundësi për prindërit të presin fëmijët e tyre,  do të ketë mundësi për një panair, për ekipe të teknologjisë, për një kompani start up.

?Arkitekti i projektit të mrekullueshëm për transformimin e Piramidës në qendrën më të madhe digjitale në rajon, Vinny Mass, na u bashkua sot në një inspektim të shpejtë në kantier, së bashku me Martinin dhe Aleksandrin nga AADF-ja.

Me dy kate kushtuar Qendrës TUMO dhe tre kate të hapura për publikun, Piramida do të jetë stolia më e bukur për të rinjtë e Tiranës?, shkruan Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga