LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama takon drejtorin e Pfizer në New York/ Zbardhet biseda mes tyre

24 Shtator 2021, 13:51, Aktualitet CNA
Rama takon drejtorin e Pfizer në New York/ Zbardhet biseda mes tyre

Gjatë vizitës së tij disa ditore në SHBA, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim në zyrat qendrore të kompanisë Pfizer, me drejtorin ekzekutiv të kësaj kompanie, Dr.Albert Bourla.

Krahas fotos sw postuar, Rama ka shkruar se Bourla na hapi dyert një vit më parë duke na mundësuar nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve në rajon.

?Në zyrat qendrore të kompanisë Pfizer në Nju Jork, me drejtorin ekzekutiv Dr.Albert Bourla, i cili na hapi dyert një vit më parë duke na mundësuar nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve në rajon dhe duke na e lehtësuar ndjeshëm luftën me Armikun e Padukshëm?, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga