LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK vë duart në pronat e politikanëve/ Spartak Ngjela: Provat e krimit po merren në Vlorë

24 Shtator 2021, 09:38, Aktualitet CNA
SPAK vë duart në pronat e politikanëve/ Spartak Ngjela: Provat e

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar, aksionin e SPAK, në Kadastrëne  Vlorës.

Sipas tij, me këtë aksion do të goditen politikanë, ish kryeministra, dhe ministra.

?Prokuroria e Posaçme ka zbarkuar sot në kadastrën e Vlorës.

Kjo po më jep idenë pozitive të karakterit profesional kundër korrupsionit.

Të korruptuarit e lartë: kryeministra dhe ministra, atje i kanë provat e krimit. Dhe atje duhej të fillonte çmontimi hetimor i krimit shtetëror tridhjet- vjeçar?, shkruan Ngjela në rrjete sociale.

Sipas të njëjti, këta banditë, kanë tjetërsuar atje mijëra hektarë, që nga Vlora e deri në Sarandë, dhe, në fshehje, kanë implikuar dhjetëra të tjerë si pronarë të rinj tokash, me të cilët janë të lidhur kriminamisht.

?Të gjithë: berishajt, metajt, ramajt, bashajt, dhe një varg i madh ministrash, atje janë derdhur si të babëzitur dhe me tërbim zhvatës.

Dhe ja, pikërisht atje po duket se po fillon hetimi antikorrupsion, i korrupsionit kryeministror shqiptar, në tridhjet vjet.

Koha duket se po çmomton krimin tridhjet-vjeçar, duke filluar nga Vlora.

Duhet pritur me arsye të vëmendshme?, shkruan më tej Ngjela./CNA.al

Lajmet e fundit nga