LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KPA e konfirmoi në detyrë/ Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurores Natasha Prifti

23 Shtator 2021, 16:13, Aktualitet CNA
KPA e konfirmoi në detyrë/ Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e

Komisioneri Publik ka ankimuar në KPA vendimin për lënien në detyrë të Natasha Priftit, prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor, Lushnjë.

Përmes këtij ankimi, Komisioneri Publik kërkon nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit të marrë në shqyrtim çështjen dhe të vendosë shkarkimin nga detyra të Priftit.

Sipas Komisionerit ka shkaqe të mjaftueshme ligjore për t?iu paraqitur për shqyrtim, nëpërmjet ankimit, juridiksionit kontrollues dhe rivlerësues të Kolegjit.

Kujtojmë se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë prokuroren në maj. KPK nuk gjeti probleme me pasurinë e prokurores. Ajo nuk zotëronte asnjë pasuri të paluajtshme dhe hetimi u krye mbi të ardhurat e bashkëshortit.

Natasha Prifti ushtron funksionin në Prokurorinë e Rrethit Lushnje që prej vitit 2012./ CNA.al

Lajmet e fundit nga