LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- Zjarr i madh në Vajkan të Fierit/ Vendi pushtohet nga tymi

23 Shtator 2021, 14:42, Aktualitet CNA
Foto- Zjarr i madh në Vajkan të Fierit/ Vendi pushtohet nga tymi

Pas asaj në Topojë dhe Ardenicë, një tjetër vatër zjarri është konstatuar pasditen e sotme në Fier.

Mësohet se zjarri ka rënë në Vajkan ku është përfshirë nga flakët kodra aty pranë.

CNA.al ka siguruar video dhe pamje ku shihet vendi i mbuluar nga tymi.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, nëse ka qenë i rastësishëm apo i qëllimshëm.

Priten detaje të reja në vijim për të mësuar mbi situatën./CNA.al

Lajmet e fundit nga