LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmbyset trajleri në aksin Kavajë-Durrës/ Policia jep njoftimin e rëndësishëm

23 Shtator 2021, 16:23, Aktualitet CNA
Përmbyset trajleri në aksin Kavajë-Durrës/ Policia jep

Aksi rrugor Kavajë-Durrës është përballur pasditen e sotme me një trafik të dendur.

Një trajler i tonazhit të rëndë është përmbysur në rrugë, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar dëme në njerëz, vetëm materiale.

Policia ka kërkuar nga drejtuesit automjeteve që duan të qarkullojnë në drejtim të Tiranës, të përdorin rrugën Rrogozhinë ?Elbasan-Tiranë ose rrugë dytësore alternative, pasi për ta lëvizur trajlerin nga rruga duhet kohë.

“Në aksin rrugor Kavajë-Durrës, në dalje të Kavajës, është batuar një trajler, pa shkaktuar probleme në njerëz, por vetëm me dëme materiale dhe për pasojë është bllokuar lëvizja e automjeteve.

Nisur nga fakti se trajleri është i tonazhit të rëndë dhe për ta lëvizur nga rruga duhet kohë, pasi po shkon në vendngjarje një mjet i tonazhit të rëndë, Policia e Shtetit iu bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve që duan të qarkullojnë në drejtim të Tiranës, të përdorin rrugën Rrogozhinë ?Elbasan-Tiranë ose rrugë dytësore alternative.

Shërbimet e Policisë janë në detyrë dhe po punojnë intensivisht për zhbllokimin e rrugës dhe për të orientuar drejtuesit e automjeteve për të qarkulluar në rrugë alternative dytësore ose në rrugën Rrogozhinë-Elbasan-Tiranë”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga