LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr i madh në Memaliaj/ Flakët rrezikojnë banesat

24 Shtator 2021, 15:33, Aktualitet CNA
Zjarr i madh në Memaliaj/ Flakët rrezikojnë banesat

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë pasditen e sotme në Memaliaj.

Flakët janë përhapur me shpejtësi në një zonë kodrinore me pemë, ndërsa era ka favorizuar përhapjen e tyre drejt banesave.

Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit. Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ndërkohë po punohet edhe për izolimin e tyre përmes një perimetri, që të mos rrezikohen banesat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga