LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

25 Shtator 2021, 06:11, Aktualitet CNA
Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën

Vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësia kalimtare, ndërkohë që temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë.

Sipas MeteoAlb zonat bregdetare do të paraqiten me mot të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa pjesa tjetër e vendit do të karakterizohet nga kthjellimet dhe vranësirat kalimtare, të cilat do të jenë më të dukshme në orët e pasdites përgjatë shtrirjes Lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 30°C.

Era do të fryjë me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Verior ? Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga