LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta kundër vaksinimit/ Policia e Tiranës procedon penalisht 10 persona

26 Shtator 2021, 08:44, Aktualitet CNA
Protesta kundër vaksinimit/ Policia e Tiranës procedon penalisht 10

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 10 persona pas protestës së organizuar në kryeqytet kundër vaksinimit ndaj COVID-19.

Sipas policisë ata kanë oragnizuar grumbullime dhe manifetsime të paligjshme si dhe kanë bërë thirrje publike për veprime të dhunshme dhe kanë penguar lëvizjen e mjeteve të transportit.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 proceduan në gjendje të lirë për veprat penale ?Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe manifestime të paligjshme?, ?Thirrje publike për veprime të dhunshme? dhe ?Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit? shtetasit:

A.G., 51 vjeç, A. B., 21 vjeç, K. O., 43 vjeç, A. Dh., 34 vjeç, K. G., 26 vjeç, E. D., 27 vjeç, A. P., 42 vjeç, I. K., 42 vjeç, B. B., 37 vjeç dhe K. K., 42 vjeç.

Shtetasit e sipërpërmendur në një protestë  të paligjshme të zhvilluar tek sheshi ?Nënë Tereza? dhe më pas janë zhvendosur në bulevardin ?Dëshmorët e Kombit? kanë bërë thirrje publike për veprime të dhunshme si dhe kanë penguar lëvizjen e mjeteve të transportit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga