LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ndryshon lëvizja/ Çfarë duhet të dinë drejtuesit e mjeteve që udhëtojnë nga Durrësi në Tiranë

26 Shtator 2021, 07:01, Aktualitet CNA
Ndryshon lëvizja/ Çfarë duhet të dinë drejtuesit e

Duke nisur nga orët e para të mëngjesit të sotëm , është hapur për qarkullimin e mjeteve aksi kryesor nga Ura e Lanës deri te Pallati me Shigjeta.

Autoriteti Rrugor Shqiptar, një ditw më parë ka njoftuar,  se automjetet që do të vijnë nga autostrada Durrës-Tiranë, pas daljes nga Galeria 5, do të devijojnë majtas duke përdorur karrexhatën e re të rrugës kryesore majtas Loti 2, duke shmangur kështu rrethin provizor tek ?O-Zone? e duke vazhduar më pas pa ndërprerje drejt ?Pallatit me Shigjeta?.

Për automjetet që do të kenë destinacion Yzberishtin, Bulevardin ?Migjeni?, ?Kombinatin? për një periudhë 2-javore nuk do të kenë ndryshime në qarkullim.

?Hapet për qarkullimin e mjeteve aksi kryesor nga Ura e Lanës deri te Pallati me Shigjeta.

Duke filluar nga orët e para të mëngjesit të datës 26.09.2021 automjetet që do të vijnë nga autostrada Durrës-Tiranë, pas daljes nga Galeria 5, do të devijojnë majtas duke përdorur karrexhatën e re të rrugës kryesore majtas Loti 2, duke shmangur kështu rrethin provizor tek ?O-Zone? e duke vazhduar më pas pa ndërprerje drejt ?Pallatit me Shigjeta?.

Për automjetet që do të kenë destinacion Yzberishtin, Bulevardin ?Migjeni?, ?Kombinatin? për një periudhë 2-javore nuk do të kenë ndryshime në qarkullim, pas kësaj periudhe, do të kanalizohen në rrugën e re paralele të krahut të djathtë.

Kërkojmë mirëkuptimin e banorëve dhe përdoruesve të rrugës për këto ndërhyrje që po kryhen në këtë aks deri në përfundimin e plotë të këtij projekti?, njoftoi ARRSH/CNA.al

Lajmet e fundit nga