LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Viti i ri shkollor nis në kushte pandemie/ Ministrja Kushi mesazh nxënësve dhe mësuesve

26 Shtator 2021, 09:48, Aktualitet CNA

Nesër nis viti i ri shkollor 2021-2022, në kushte pandemie. Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka dalë sot me një mesazh për nxënësit, ku krahas urimit për një vit të mbarë, u kujtoj respektimin e masave anti-Covid.

Ndër të tjera, Kushi shprehet se zyra e saj më shumë se e saj do jetë e të gjithëve atyre që kanë shqetësime.

?Të dashur nxënës, prindër, mësues. Nesër fillon viti i ri shkollor dhe janë marrë masat që ky sezon të jetë sa më i mbarë. Kjo zyrë më shumë se e imja është e juaja dhe do jetë e hapur për çdo shqetësim që ju keni.  

Siguria dhe shëndeti juaj është më i rëndësishëm për ju. Lutja që kam për ju është të zbatoni rregullat dhe masat në shkollë. Ne do të bëjmë më të mirë që t?iu edukojmë me vlerat më të mira qytetare dhe demokratike?, shprehet Evis Kushi. /CNA.al

Lajmet e fundit nga