LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarr masiv në Gjirokastër/ Zjarrfikësit prej orësh në luftë me flakët

26 Shtator 2021, 19:55, Aktualitet CNA
Zjarr masiv në Gjirokastër/ Zjarrfikësit prej orësh në

Një zjarr masiv ka rën në afërsi të fshatit Prongji të Gjirokastrës. Zzjarri ka nisur në kullota prej orës 18:20 dhe tashmë është përhapur në afërsi të fshatit Kolonjë.

Në terren ndodhen forcat zjarrfikëse të Gjirokastrës, e në ndihmë të tyre edhe forcat e Drejtorisë së Pyjores.

Terreni mundëson ndërhyrjen vetëm me pompa shpine dhe mjete të tjera dore, ndërsa automjetet zjarrfikëse e kanë të vështirë të shkojnë në vatrat, për shkak të terrenit të thyer./CNA.al

Lajmet e fundit nga