LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Të të vijë turp, nuk e lë burrin për ju”/ Me tone të larta, tensionohet keq situata midis dy motrave në rubrikën “Shihemi në gjyq”

26 Shtator 2021, 16:13, Aktualitet CNA
“Të të vijë turp, nuk e lë burrin për ju”/

Një histori lidhur me çështje pronash ka qënë sot në qëndër të debateve në rubrikën ?Shihemi në Gjyq?. Dy motra janë përballur me njëra-tjetrën për shkak të një problem me një pronë, të cilën sipas dy motrave ka qënë trashëgimi nga babai.

Vilma ka trashëguar një pjesë të një prone nga babai i saj. Ajo është kthyer kastile nga Franca për të kërkuar të drejtat e saj mbi pronat, por edhe të burrit të saj. Po ashtu edhe motrat e vëllezërit e tjerë kanë pjesët e tyre. Nëpërmjet një prokure Vilma ka autorizuar bashkëshortin e saj për t?u marrë me procedurat e regjistrimit por kjo ka sjellë probleme dhe sherr me familjarët e saj.

Vilma ka kërkuar pjesën e saj dhe të burrit. Ndërkohë që Fetija, motra e madhe i ka thënë hapur se burri i saj nuk ka asnjë lidhje më pasurinë e tyre.

Motra më e madhe me ton të ashpër i është drejtuar:

?Të të vijë turp që me ke sjellë këtu. Nuk ke të drejtë. Burri jot nuk ka lidhje me pasurinë tonë?.

Ndërkohë që pati një kundërpërgjigje nga Vilma e cila me po të njëjtin ton u shpreh:

?Turp për ju. Nuk e lë burrin për fajin tuaj?.

Konflikti në thelb lidhet me regjistrimin e pronës në emrin e familjes, që të përfitojnë të gjithë. Por prokura e Vilmës e vështirëson gjëndjen./CNA.al

Lajmet e fundit nga