LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Ta duam njëri-tjetrin dhe të falim dashuri”/ Mesazhi i veçantë i kreut të Arsimit në Korçë

27 Shtator 2021, 06:57, Aktualitet CNA
"Ta duam njëri-tjetrin dhe të falim dashuri”/ Mesazhi i

Drejtori i DAR, në Korçë, Kristaq Grabocka, në ditën e parë të vitit të ri shkollor, ju është drejtuar me një mesazh kuptim-plotë nxënësve.

Ndërkohë që ju ka uruar suksese, Grabocka ka apeluar që ta duan njeri-tjetrin dhe t?i mbushin zemrat me dashuri, pasi më shumë se kurrë kemi nevojë për të.

?Suksese të gjithëve në këtë fillim viti të ri shkollor.

Mësuesve u uroj kurajo, një vit me sfida na pret, por do ja dalim ashtu siç vetëm ne dimë.

Nxënësve, rrugëtim të bukur në labirinthet tërheqëse të dijes.

Dhe së fundmi, ta duam njëri-tjetrin dhe ti mbushin zemrat tona me dashuri, sepse në shumë se kurrë kemi nevojë për të, dhe sigurisht bota do të jetë më e bukur dhe sfidat të kalueshme. Suksese?, shkruan Grabocka në rrjete sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga