LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ky vit do të jetë sfidues”/ Viti i ri shkollor “zgjon” Bashën

27 Shtator 2021, 08:06, Aktualitet CNA
“Ky vit do të jetë sfidues”/ Viti i ri shkollor

Kreu i PD, Lulzim Basha, ju ka uruar nxënëvsve vitin e ri shkollor.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Basha shprehet se ky vit do jetë sfidues për shkak të pandemisë, ndaj sugjeron që të gjithë të jenë sa më të kujdesshëm.

?Urime të përzemërta nxënësve dhe mësuesve, anembanë Shqipërisë në nisjen e këtij viti shkollor.

Urime prindërve që përmes punës dhe sakrificave ushqejnë ëndrrat dhe ambiciet e fëmijëve të tyre.

Urime vogëlushëve që plot emocione ulen për herë të parë në bankat e shkollës, në hapjen e një kapitulli të rëndësishëm për jetën e tyre dhe gjithë shoqërisë sonë.

Edhe ky vit i ri shkollor do të jetë sfidues për shkak të pandemisë, ndaj kujdesi nuk duhet të mungojë për të mbrojtur shëndetin e njëri-tjetrit dhe të familjeve tuaja. Suksese të gjithëve?, shkruan Basha në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga