LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Petrit Vasili në listën e zezë të SHBA”/ Bledi Mane “shuplakë” Monika Kryemadhit

21 Qershor 2021, 13:01, Politikë CNA
“Petrit Vasili në listën e zezë të SHBA”/ Bledi

Gazetari Bledi Mane e ka cilësuar si një ?vetëvrasje? veprimin e kryetares së LSI, Monika Kryemadhit, e cila i ka lënë vendin në Kuvend nënkryetarit të LSI Petrit Vasili.

Kryemadhi ka pranuar mandatin e deputetes në Fier duke djegur kështu Kejdin Mehemtajn e cila ishte e dyta në listë.

Sipas Manes, Kryemadhi ka bërë sot një karshillëk ndaj ndaj elektoratit, reformës në drejtësi si edhe ndaj Amerikës.

?Monika Kryemadhi/ PETRIT VASILIN KAPE PREJ ZHELESH DHE QITE JASHTË PARLAMENTIT!

Kryetarja e LSI-së sot ka bërë një tjetër karshillëk ndaj elektoratit, reformës në drejtësi si edhe ndaj aleatit tonë, Amerikës. Karshillëku dhe kokëfortësia e Monikës, gruaja e ish presidentit Meta, sapo i shkaktoi një tjetër humbje opozitës shqiptare në një kohë kur me brekë nëpër këmbë autoriteti opozitar është përvëluar nga groteskja.

Sot Monika kishte në dorë të merrte mandatin e deputetets së Tiranës ndërkohë atë të Fierit ta rimerte e reja Kejdi Mehmetaj mbi të cilën nuk rëndon as më i vogli mëkat gjeopolitik. Të fusësh në parlament veremeosjen Petrit Vasili, armikun numër tre të reformës në drejtësi dhe një nga ish zyrtarët shqiptarë të Listës së Zezë Amerikane, është vetvrasja e rradhës…

Vera ikën shpejt dhe në shtator kur të nisë vjeshta poltike dhe bashkë me rrënien dhe kalbjen e gjetheve do shohim edhe kalbjen e Sali Berishës, Ilir Metës, Ilir Beqjes, Petrit Vasilit…Monika do e kuptojë se brekët e ndryshkura të opozitës nuk do ia vajosë dot askush për ti ndëruar derisa tua sharrojnë me gjithë allatet brenda.

Dhe për ne do jetë fatkeqësi se do kemi një opozitë pa ndjesi, pa nerv, pa identitet, pa bythë, pa koqe!?, shkruan Mane në postim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga