LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mblidh kriminelët se po vrasin djem nënash”/ Qytetarët “gozhdojnë” Ramën

21 Qershor 2021, 07:05, Politikë CNA
“Mblidh kriminelët se po vrasin djem nënash”/

Kryeministri Edi Rama, vijon ritualin e përditshëm me prezantimin e projekteve në 3D.

Këtë radhë është ndalur  tek projekti për Portin e Durrësit.

?Mirëmëngjes dhe me maketin e sapopërfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, për transformimin e Portit të Durrësit në një prej porteve më të mëdha turistikë të Mesdheut, ju uroj një javë të mbarë?, shkruan Rama në rrjetet sociale.

Por, përballë 3D-ve që publikon Rama, qytetarët ngrenë shqetësime, me të cilat bashkëjetojnë çdo ditë.

?Mblidh kriminelët që po vrasin djem nënash?, i shkruan një qytetarë, Kryeministrit.

Ndërsa të tjerë i kujtojnë se si është zaptuar bregdeti nga privati dhe se nga projektet që Rama reklamon, qytetarët e thjeshtë nuk fitojnë asgjë.

Gjithçka, sipas tyre bëhet për interesa të një grupi të caktuar që një qytetare, i etiketon si ?bosa të Ramës?.

?Jam kurioze z. Kryeministër me këtë luksin e Durrësit kush do të jetojë. SE prap ne njerëzit e thjeshtë nuk kemi ku të bëjmë plazh apo të shfrytëzojmë bukuritë tona se na dalin këto pronarët dhe na trajtojnë si plehra. Këtë projektin mendojeni për të gjithë njerëzit jo vetëm për bosat tuaj..

Bukur shumë..po për bregdetin tjetër apo varja..kanë bërë një rrugë për të vajtuar në bregdetin e Fierit da të shkëmbehet një makinë me një hajvan?

Ndërkohë që po flisni për portet dhe bregdetin, shikoni njëherë plazhin e Zvërnecit në Vlorë, nuk ka ngelur asnjë pëllëmbë plazh public, por është zaptuar nga privati??.

Janë këto disa nga shqetësimet e ngritura nga qytetarët, në rrjetin social të Kryeministrit./CNA.al

Lajmet e fundit nga