LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO-E diela e Presidentit/ Meta viziton monumentet kulturore dhe historike

20 Qershor 2021, 11:28, Politikë CNA
FOTO-E diela e Presidentit/ Meta viziton monumentet kulturore dhe historike

Këtë fundjavë, presidenti Ilir Meta ka vendosur ta kalojë duke vizituar monumentet kulturore në Shqipëri.

Meta ka vizituar disa monumente historike të trevës së Krajës, ndërtë cilat edhe Kishën e Gjon Buzukut.

Gjithashtu ai ka shprehur mirënohje për arkeologun ulqinak, Dr. Anton Lulgjuraj, i cili e la shoqruar gjatë kësaj vizite.

?Kënaqësi të vizitoja disa nga monumentet kulturore dhe historike të trevës së Krajës, ndër të cilat edhe Kishën e Gjon Buzukut.

Mirënjohje arkeologut ulqinak, Dr.Anton Lulgjuraj, i cili më shoqëroi në këtë vizitë, për përkushtimin e palodhur për promovimin e traditave të shquara të zones?, shkruan presidenti Meta./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga