LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vaksinimi në burgje/ Gjonaj jep të dhënat

20 Qershor 2021, 10:51, Politikë CNA
Vaksinimi në burgje/ Gjonaj jep të dhënat

Ministrja Etilda Gjonaj ka zbuluar të dhënat mbi ecurinë e vaksinimit në burgje. Sipas Gjonaj vaksinimi është shtrirë edhe në dy burgje të tjera, në atë të Fierit dhe tek “Mine Peza”.

Pas IEVP “Jordan Misja” dhe “Ali Demi”, vaksnimi eshtë shtrirë edhe në IEVP Fier dhe IEVP “Mine Peza”, ku të dënuarit po marrin dozën e parë të vaksninës“, shkruan Gjonaj.

Pas vaksinimit të trupës policore, do të vijojmë për të mundësuar edhe më tej lehtësimin e masave për t’iu kthyer normalitetit në institucione.

Ajo shprehet se: “Deri më tani në sistemin penitenciar janë vaksinuar 143 të dënuar.”/ CNA.al

Lajmet e fundit nga