LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu jep lajmin/ Shqipëria plotëson kuotën e 1 milion vaksinave anti-Covid

19 Qershor 2021, 19:54, Politikë CNA
Manastirliu jep lajmin/ Shqipëria plotëson kuotën e 1 milion

Ashtu si ditët e tjera, edhe mbrëmjen e sotme në Shqipëri kanë ardhur disa doza të tjera vaksinash kundër Covid-19.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila ka publikuar foto nga aeroporti ?Nënë Tereza?.

Manastirliu njofton se në vendin tonë kanë mbërritur 50,000 doza të vaksinës Coronavac dhe është kaluar sasia e 1 milion vaksinave të premtuara nga qeveria.

?Aeroporti ?Nënë Tereza? – 50,000 doza të vaksinës Coronavac sapo kanë mbërritur në Shqipëri, duke kaluar mbi 1 MILION sasinë e vaksinave të mbërritura deri tani?, shkruan ministrja në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga