LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ore ka shtet këtu”/ Ish-ministri i Ramës ironizon SPAK, pas arrestimit të prokurorit

19 Qershor 2021, 09:49, Politikë CNA
“Ore ka shtet këtu”/ Ish-ministri i Ramës ironizon SPAK,

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, Ylli Manjani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e prokurorit të Sarandës, Sali Hasa.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ironizon SPAK, ndërsa shkruan se më shumë u arrestuan për një penallti të ekipit të futbollit të Përmetit, sesa për 300 kg lëndë narkotike.

?Më shumë u arrestuan për një penallti të ekipit të futbollit të Përmetit, sesa për 300kg kokainë?

Teknika hetimore dhe operacionale paska qenë e zënë me futbollin e kategorisë zh.g.l?

Ore ka shtet këtu!

Veçanërisht te futbolli i nuk toleron fare?!?-shkruan Manjani.

Kujtojmë këtu se sipas raportimeve në media, hetimet për prokurorin Sali Hasa, kanë zbuluar edhe rastin e trukimit të ndeshjeve në kategorinë e dytë, konkretisht për ndeshjen Selenica-Përmeti, ku nga përgjimet ka rezultuar se ishte e paracaktuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga