LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ringritja e PD/ Kadilli zbardh propozimin, për një parti të pastër dhe të hapur

18 Qershor 2021, 08:55, Politikë CNA

Fatbardh Kadilli ka treguar kërkesën që do të shtrojë në mbledhjen e Kryesisë së PD, që do të mbahet pas pak.

Ai ka thënë se do të kërkojë që Manifesti Politik për Ringritjen e PD të konsiderohet si dokument politik bazë për ndryshimet statutore që do t?i paraqiten Kuvendit Kombëtar.

?Në mbledhjen e Kryesisë do të kërkoj që Manifesti Politik për Ringritjen e PD të konsiderohet si dokument politik bazë për ndryshimet statutore që do t?i paraqiten Kuvendit Kombëtar. Manifesti Politik propozon një shndërrimi rrënjësor në PD. Zgjeron demokracinë e brendshme, forcon rolin e anëtarësisë në vendimmarrje, garanton karrierën dhe mbi të gjitha krijon terrenin për cdo iniciative politike. Ne duhet të ndërtojmë një PD të pastë, të hapur, të bashkuar dhe fituese! ?, ka thënë Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga