LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Paratë e drogës po pastrohen në ndërtim”/ Bushati: SHBA nuk po angazhohet seriozisht

17 Qershor 2021, 20:07, Politikë CNA
“Paratë e drogës po pastrohen në ndërtim”/

Analisti Andi Bushati ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ishte duke folur për lëvizjet e fundit të SHBA-ve që lidhen me Shqipërinë.

Bushati tha se ende nuk ka një angazhim të fortë për të bërë demokraci perfekte në Shqipëri.

Ai deklaroi në emisionin ?Open? se angazhim serioz SHBA do të kishte nëse bën qoftë edhe një deklaratë për paratë e drogës, të cilat pretendon se po pastrohen me ndërtimet në Tiranë.

?Nuk kam asnjë element që të them që kemi një angazhim të fortë për të bërë demokraci perfekte në Shqipëri. Ka një entuziazëm në Shqipëri që vjen sepse nuk kemi ndëshkuar dot hajdutët tanë dhe presim që këtë do të na e bëjë Amerika. Por do na e bëjë Amerika aq sa na dënoi Donald Lu peshqit e mëdhenj dhe sa kohë ka kaluar deri atëherë, peshqit janë trashur dhe nuk janë kapur.

Një duartrokitje për mua dakord shpallja non grata e Berishës, por qoftë edhe një deklaratë për miliona paratë e drogës që pastrohen me ndërtimet në Tiranë”, theksoi analisti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga