LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“S'është perëndimor siç e shet veten”/ Kadilli: Basha cinik, i detyruar të bashkëjetoj me të!

17 Qershor 2021, 17:15, Politikë CNA
“S'është perëndimor siç e shet

Fatbardh Kadilli i cili garoi për Kreun e Partisë Demokratike, e ka quajtur cinike deklaratën e Bashës i cili u shtriu dorën e bashkëpunimit.

Ai deklaroi se nuk pret ftesa nga Basha për të qenë kundër kryeministri Edi Rama.

?Nuk ka një shtrirje dore në kuptimin pse përdoret. Se di pse është lexuar si shtrirje dore, ka pasur deklaratë cinike nga ana e Bashës. Nuk pres ftesa për të qenë kundër Ramës. Do jem brenda partisë,  do luftoj Ramën ska nevojë të më ftojë njeri për kete.Unë do bëj çmos që manifesti politik të përthithet nga ço anëtar. Unë e kam prezantuar manifestin. Menaxhon pushtet por nuk ka politikë, aksion pulitik, por vetëm pushtet të kryetarit.  Nëse e duam jetën publike dhe të marrim angazhim duhet një shesh i hapur?, tha Kadilli.

Referuar mënyrës si u zhvilluan zgjedhjet, Kadilli  tha se Basha nuk është perëndimor siç e shet veten por është shumë ballkanik.

?Kur je në një garë ke dalë të fitosh mos u fshih pas pjesës se dikush  tjetër ka avantazhe. Ai nuk rezultoi me një standard që e pres, nuk është perëndimor siç e shet veten është shumë ballkanik. Por jam i detyruar që nesër të bashkëjetoj me këtë njeri. Unë e kam goditur fort Bashën dhe vazhdoj ta godas. Unë nuk hyra të bëhen kryetar por të bëhem lider dhe të udhëheq partinë. Basha është lider por se udhëheq Pd?, shtoi ai ne Report Tv./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga