LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mori mandatin e deputetes/ Çomo: Qëndroj në spital derisa të largohet pacienti i fundit

17 Qershor 2021, 16:05, Politikë CNA
Mori mandatin e deputetes/ Çomo: Qëndroj në spital derisa

Shefja e Infektivit Najada Çomo, e cila nga shtatori do të bëhet pjesë e parlamentit të ri, pasi arriti të fitojë mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 prillit, ka folur në një intervistë për A2.

Çomo ka treguar se do të vazhdojë të jetë pjesë e spitalit.

?Unë do të zbatoj detyrat që më janë dhënë. Ju siguroj që do të vazhdoj të jem doktoreshë. Është e vërtetë që unë jam sot pjesë e politikës, por vazhdoj ta shoh veten brenda spitalit për t?i shërbyer edhe pacientit të fundit që do të ketë nevojë për Najadën?.

Pas shtatorit, Çomo do të jetë vetëm deputete apo do të përfshihet edhe më tej në politikë? ?Absolutisht, vetëm deputete, asgjë më tepër se kaq dhe duke i shërbyer personave që kanë nevojë për Najadën?, është shprehur ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga