LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Aleanca Rama-Doshi u zyrtarizua me emërimin në Shkodër”/ Alibeaj: Shqiptarët e kanë të qartë lojën e tyre

17 Qershor 2021, 15:12, Politikë CNA
“Aleanca Rama-Doshi u zyrtarizua me emërimin në

Serdar Hoxha u emërua ditën e sotme kryeinspektor për Veriun në Inspektoriatin e Ndërtimit.

Pas këtij vendimi, Enkelejd Alibeaj, deputeti i zgjedhur i PD ka nisur akuzat, duke deklaruar se aleanca Rama-Doshi sapo u zyrtarizua.

Në një dalje për mediat nga selia blu, Alibeaj theksoi se Hoxha është ?krahu i djathtë? i Doshit, ndërsa akuzoi inspektorin e zgjedhur se ka dosje të hapura në prokurori, që lidhet me të shkuarën e tij.

Fjala e plotë e Alibeajt:

Aleanca mes Edi Ramës dhe Tom Doshit është zyrtarizuar sot me një emërim kyç kriminal në Shkodër.

Serdar Hoxha, kandidati për deputet i PSD-së së Tom Doshit u emërua kryeinspektor për Veriun në Inspektoriatin e Ndërtimit, një funksion në varësi të qeverisë së drejtuar nga Edi Rama.

Ushtari i Tom Doshit ka akoma në prokurori një dosje të paverifikuar për të shkuarën e tij kriminale, por kjo nuk e ka penguar qeverinë ta emërojë atë në një detyrë të rëndësishme .

Me emërimin e sotëm, Edi Rama ka konfirmuar zyrtarisht koalicionin me personin që SHBA e shpallën non grata për shkak të së kaluarës së tij kriminale, dhunimin e të drejtave të njeriut dhe përfshirjen në korrupsion.

Mediat mund t?i kujtojnë shqiptarëve deklaratën e Edi Ramës para zgjedhjeve se nuk do të qeveriste me Tom Doshin. Sot të gjithë e kanë të qartë se kjo ishte pjesë e lojës së pistë të Edi Ramës për të mashtruar publikun dhe partnerët.

Aleanca e tyre nuk është ndalur asnjëherë.

Tom Doshi ka përfituar miliona euro nga qeveria e Edi Ramës, për t?i përdorur ato për blerjen e votave në masakrën e zgjedhjeve të 25 Prillit. 3 mandatet e blera janë mandate në shërbim të Edi Ramës, janë garanci për të vazhduar ndarjen e pushtetit të vjedhur dhe për të thelluar më shumë zhvatjen e shqiptarëve.

Qytetarët janë të ndërgjegjshëm se Edi Rama dhe Tom Doshi janë një.

Partia Socialdemokrate është vetëm një zgjatim i Edi Ramës për të mbajtur të paprekur aleancën  me Tom Doshin, si dhe kopertura e paktit kriminal Rama-Doshi për masakrën zgjedhore të 25 Prillit.

Emërimi i njerezve të Tom Doshit në qeverisjen e vendit është një nga treguesit se nën drejtimin e Edi Ramës, interesat e shqiptarëve mbeten të pambrojtura!/CNA.al

Lajmet e fundit nga