LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pamje nga fushat e Malësisë së Madhe/ Rama: Shëmbëlltyrë frymëzuese

17 Qershor 2021, 13:25, Politikë CNA
Pamje nga fushat e Malësisë së Madhe/ Rama:

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga fushat piktoreske të Malësisë së Madhe. Në një postim në rrjetet sociale Rama është shprehur se falë punës së palodhur dhe financave të qeverisë përmes AZHBR dhe programit të ndihmës evropiane për bujqësinë, këto fusha mund të bëhen prodhuesit kryesor të bimëve medicinale në rajon.

?Shihni këto qindra hektarë fusha piktoreske në Malësi të Madhe të familjes Skora dhe fermerëve të zonës, shembëlltyrë frymëzuese e Shqipërisë që duam, ku falë punës së palodhur e mbështetjes së merituar financiare edhe nga qeveria shqiptare, përmes AZHBR dhe programit të ndihmës europiane për bujqësinë, kjo kompani synon të bëhet prodhuesja më e madhe e bimëve medicinale në rajon?, ka shkruar Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga