LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, luani që u bë lepur/ Qytetarët “mbërthejnë peshkun” e madh

17 Qershor 2021, 08:09, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur, dje vendimin e Parlamentit holandez për miratimin e kuadrit negociator, e më pas, mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare edhe me Shqipërinë.

Por, sipas qytetarëve ky vendim erdhi pasi u ndërmorën hapa për shkarkimin e tij.

Për qytetarët Meta s?është gjë tjetër veçse një nga ?peshqit? e mëdhenj, që duhet arrestuar.

Ndër të tjera qytetarët e shikojnë Metën si pengesë në hapjen e negociatave.  Pasi sipas tyre ka qenë kundër këtij procesi.

Këtë gjë ia kanë deklaruar në rrjetin social të tij, ku Meta, poston reagime të ndryshme.

?A ka dhe të tjerë në grupin e peshqve të mëdhenj apo vetëm ti je?….Luani u bë lepur, kështu je djalë i mirë?Çfarë të thuash e të deklarosh tani asnjë fjalë s?të ka hije?Asgjë s?ka më vlerë?, shkruajnë qytetarët në rrjetin social të Metës.

Ky i fundit, është akuzuar nga mazhoranca se ka nxitur dhunë dhe luftë civile para, përgjatë dhe pas fushatës elektorale.

Komisioni i Posaçëm Hetimor, konstatoi se Presidenti kishte shkelur hapur Kushtetutën, ndërsa ka bërë thirrje për dhunë dhe ka sulmuar e kërcënuar ndërkombëtarët.

Tashmë është Gjykata Kushtetuese që pritet ta thotë fjalën e fundit për Presidentin Meta, në lidhje me shkarkimin.

Më poshtë po sjellim disa prej komenteve të qytetarëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga