LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

BE heq kufizimet/ Murrizi: Shqiptarët do lëvizin “pa viza” për herë të dytë

16 Qershor 2021, 15:13, Politikë CNA
BE heq kufizimet/ Murrizi: Shqiptarët do lëvizin “pa viza”

Bashkimi Europian ka marrë vendimin që nga data 27 qershor tre vende të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë do të hiqen kufizimet dhe qytetarët mund të lëvizin lirshëm.

Deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar pas këtij lajmi, ku u shpreh se shqiptarëve u janë hequr vizat për herë të dytë, ndërsa shton se të fituar nga kjo luftë mbi 1 vjeçare dolën katër prodhuesit e vaksinave.

?Rihiqen vizat per here te dyte per Shqiptaret

BE vendosi qe pas 27 qershorit mund te levizet lirisht pa ? vize? perseri ,pasi prej shkurtit 2020 ishte rivendosur sistemi i ?vizave? epidemike-biologjike-politiko-virale pothuajse ne te gjithe Boten

? Luften? e filloi Covid-19 por e fituan 4 prodhuesit e ? vaksinave? Pfizer, Astra Zeneca,Sinovac Coronavac,dhe Sputnik v?, shkruan Murrizi./CNA.al

Lajmet e fundit nga