LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokrati nga Korça i përvishet Bashës/ “Me ty në krye Rama do vari xhaketën e do fitojë”

16 Qershor 2021, 08:25, Politikë CNA
Demokrati nga Korça i përvishet Bashës/ “Me ty në

Demokratët kanë dalë të zhgënjyer nga zgjedhjet e 25 Prillit.

Një anëtar i Partisë Demokratike nga Korça  ka telefonuar mëngjesin e sotëm në Report Tv, ku është shprehur se Lulzim Basha duhet ta pranojë humbjen dhe të mos justifikohet duke thënë see vodhën votat.

Sipas tij, Basha po qëndron në parti për të mbrojtur veten e tij nga aferat korruptive që mund të ketë bërë.

Demokrati theksoi se tani që Basha u konfirmua përsëri në krye të PD, Rama të mos bëjë as politikë asgjë, të rrijë të verë xhaketën sepse fiton prapë.

?Sa të jetë Luli atje Rama të verë xhaketën në kremastar fiton, jo vetë. Luli është humbës dhe mos thotë jo mi vodhën, jo s?mi vodhën. Ai tha që fitorja është këtu në kuti, unë që flas jam demokrat i 90? dhe kam votuar për PD dhe votoj prapë. Madje tani votën për kryetar unë ja kam dhënë asaj vajzës, Edith Harxhi se Luli nga humbja në humbje po e çon PD. Ai duhet të ikë me patjetër se çfarë halli ka që kërkon të rrijë atje, o do të mbrojë veten për aferat që mund të kenë bërë siç flitet në media a se si nuk e di. Po nuk iku Luli të riogranizohet PD, sepse kjo parti është një forcë e madhe mund ta quash edhe si pasuri kombëtarë opozitën. Po nuk iku ai Rama këmbë kryq do të fitojë gjithë kohën edhe mos thotë jo mi vodhën jo nuk mi vodhën. Unë që flas kam qenë gjatë gjithë kohën në komision vetëm kohët e fundit nuk jam angazhuar, po të jetë përfaqësuesi i partisë s?ka burrë nëne që ti vjedh votat. Ose nëse i vjedh do të denoncoj që në moment atje edhe nuk është një i vetëm, atje ka vëzhgues ka gjithë ata njerëz. Për të shitur mund të jetë shitur vota duke ju ofruar vende pune ose të holla, ka njerëz që edhe shiten. Luli të hapte krahun ishte gjëja më e mirë , tani që Luli u konfirmua, Rama të mos bëjë as politikë asgjë, të rrijë të verë xhaketën atje fiton prapë?, u shpreh demokrati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga