LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U mohua e drejta e votës brenda partisë/ Edith Harxhi denoncon skandalet e procesit zgjedhor

16 Qershor 2021, 08:22, Politikë CNA
U mohua e drejta e votës brenda partisë/ Edith Harxhi denoncon

Edith Harxhi e cila kandidoi për kryetare të PD, ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ka denoncuar parregullsitë në procesin zgjedhor të 13 Qershorit.

Sipas saj, ishte një garë e pabarabartë dhe se listat e anëtarësisë nuk u vunë në dispozicion të kandidatëve.

?Përjashtimi nga lista i 28 mijë anëtarëve nga kryetari i PD është shkelja më e rëndë. Ka pasur anëtarë me karta të anëtarësisë dhe nuk janë pranuar. Ishin të përjashtuar nga ky proces themelues të partisë, ish deputetë, ish anëtarë të kryesisë,  ish komisionerë të PD dhe të tjerë. Është votuar pa karta anëtarësie. Kartat e reja të anëtarësisë nuk përmbanin elemente të sigurisë, si foto e të tjeraP?, ka deklaruar Harxhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga