LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kë do të zgjojë Grida Duma, versioni grua i Lulzim Bashës?

16 Qershor 2021, 08:00, Politikë CNA
Kë do të zgjojë Grida Duma, versioni grua i Lulzim Bashës?

Deputetja Grida Duma, e cila mbart një sërë bëmash mbi vete, pas zgjedhjeve në PD, është shfaqur duke predikuar.

Nën sloganin, ?Një moment dedikuar më të aftëve kur mendojnë të lënë Shqipërinë, në ?Mos Prit?, Duma ka bërë thirrje për zgjime dhe për fuqizim muskujsh.

Me anë të një video, Duma, ka aktruar, si versioni femër i Lulzim Bashës, duke iu bërë thirrje të rinjve që të mos largohen nga vendi.

Me një fjalim demagogjik, deputetja e Bashës, tenton të përcjellë mesazhin se e ardhmja këtu.

Por, a e ka këtë forcë Grida Duma, kur partia ku  ajo bënë pjesë, nën drejtimin e Bashës  vjedhin votat e njëri tjetrit dhe jo më shqiptarët.

Deri më tani faktet kanë treguar se Lulzim Basha dhe Grida Duma, kanë arritur të mbajnë në Shqipëri dhe pushtet, vetëm Edi Ramën dhe Qeverinë e tij. Në këtë drejtim e kanë treguar shumë mirë forcën.

Sa për të rinjtë dhe të ardhmen e vendit, ata janë të pabesueshëm.

?Patjetër unë do të jem në çdo sekondë  me më të mirën për çdo individ, ku të ndjehet më mirë, ku të bëhet më mirë për të, ku të vijnë më shumë të ardhura dhe një jetë më e mirë për të.

Por, në qoftë se këtë e thoja vite më përpara që s?ka gjë mos i thoni të rri në këtë vend, sepse duhet të gjejë veten. Sot kam një bindje personale që nuk e gjen dot veten aq kollaj andej.

Se nuk e gjen dot veten aq kollaj në një vend në të cilin nuk t?i kuptojnë gjestet dhe komunikimet?

Ju jeni ata që shumë ata të tjerë me miliona po presin që ju të zgjoheni dhe të zgjoheni në mëngjesin tjetër me idenë se ka të tjerë si ju dhe nuk jeni vetëm.

Dhe fakti që ka të tjerë si ju dhe do garoni me njëri tjetrin, do t?ju bëjë të jeni të fuqishëm në muskulin më të madh të njeriut, në mendje në zgjime, pastaj në trup pa asnjë diskutim dhe nuk është e vogël kjo pjesë e trupit?, shprehet Duma në video.

Grida Duma, nuk ka asnjë meritë në politikë dhe në PD dhe nuk është përballur ndonjëherë me kushtet me të cilat përballen sot të rinjtë shqiptarë.

Në vend që të kërkojnë përgjegjësi tek vetja për ikjen e të rinjve nga Shqipëria, dalin dhe bëjnë teatër, sikur po iu dhimbsen.  Versionit grua të Lulzim Bashës, më shumë i dhimbset Edi Rama se sa të rinjtë e  vendit.

Duma, nuk arriti t?i jepte fitoren PD-së as në bastionet e saj si në Kavajë dhe Rrogozhinë dhe sot me lot krokodili në sy, mban predikime nëpër skena, duke bërë thirrje për zgjim, e forcim muskujsh./CNA.al

Lajmet e fundit nga