LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap duke fotografuar votën/ Reagon Genc Pollo: S’e dija që qenka e ndaluar kjo gjë

15 Qershor 2021, 15:14, Politikë CNA
U kap duke fotografuar votën/ Reagon Genc Pollo: S’e dija që

Zgjedhjet në Partinë Demokratike u shoqëruan me parregullsi të shumta ku ankesa kanë pasur kandidatët Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli.

Procesi u shoqërua me shumë akuza, pasi një pjesë e anëtarëve të PD nuk u lejuan të votojnë sepse nuk e kishin emrin në listën e përgatitur të Jemin Gjanës.

Gjatë votimit, ish-ministri Genc Pollo u kap ?mat? duke fotografuar votën e tij, edhe pse kjo bie në kundërshtim me rregullat.

Një prej fotove ai e publikoi në rrjetet sociale, por njëri prej ndjekësve i komentoi duke i thënë se ?fotografimi i votës nuk lejohet?.

Pollo është justifikuar duke thënë se ka fotografuar kabinën e votimit dhe jo votën.

Lajmet e fundit nga