LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Kolegji Zgjedhor rrëzon PD për qarkun e Fierit

15 Qershor 2021, 10:19, Politikë CNA
Zgjedhjet e 25 Prillit/ Kolegji Zgjedhor rrëzon PD për qarkun e Fierit

Kolegji Zgjedhor shqyrtoi ditën e sotme kërkesën-ankesë të PD, për zgjedhjet e 25 Prillit.

Në shqyrtim kaluan ankesat për Qarkun e  Fierit dhe të Elbasanit.

Për qarkun e Fierit, Kolegji Zgjedhor e rrëzoi kërkesën e PD.

Gjithashtu ditën e sotme Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë ankimimin edhe për qarkun e Elbasanit

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike Marash Logu pasi Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e pavlefshmërisë në qarkun e Fierit ka dalë në një deklaratë për mediat.

Ai u shpreh se Kolegji Zgjedhor ka refuzuar të drejtën e trasparencës. Gjithashtu Logu shprehi vendosshmërinë për ti shkuar deri në fund kësaj beteje.

?Ne kemi sjellë me qeindra fakte që shpjegonin sistemin kriminal për sistemin Rama-Doshi. Fatkeqësitë Kolegji Zgjedhor refuzoj të drejtën për transparencë. Ne e dimë se kush ka qenë pas këtyre vendimeve.

Këtë betejë jemi të vendosur ta çojmë deri në fund. Në siç e kemi thënë do përdorim çdo mjet për ta çuar ne fudn betejën tonë.

Për të mos lejuar zgjedhjet e krijuara nga krimi, nga 63 milionë euro paga nga heqja e të drejtës së 500 mijë shtetasëve shqiptarë që nuk votuan, apo ka pasur persona që kanë votuar nga 5 apo 6 herë.

Shumë shpejt do njoftoheni edhe për mjetet politike që do të përdorim për të adresuar këtë problematikë?, u shpreh Logu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga